Araç çubuğuna atla

Emlak Danışmanlığı Sertifika Kurs Programı

Emlak danışmanlığı kurs sertifika programı Halk Eğitim Müdürlükleri tarafından verilir. Emlak danışmanlığı yapan veya emlak danışmanlığı yapmak isteyen kişiler bu kursa katılabilir.Uzaktan eğitim kurs sistemi ile istediğiniz zaman bilgilere ulaşabilir ve sınav olabilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı Sertifika

Emlak Danışmanlığı Kurs Programı, gayrimenkul çalışanlarının emlak alanlarındaki her türlü içerik ihtiyacı düşünülerek oluşturulmuş, gelişmiş bir eğitim programıdır.Gayrimenkul,hukuk ve ekonomi ile bağlantılı kendinizi pekiştirmenizi sağlayan bilgiler mevcuttur. Tapu, kadastro, şehir planlaması, vergilendirme gibi tüm teknik ayrıntılar, kurs programı müfredatı içindedir.. Kursiyerlere, harita ve imar uygulamaları, kentleşme ve imar hukuku, gayrimenkul hukukuna yönelik eğitimler veriliyor; halkla ilişkiler faaliyetlerinin nasıl geliştirilmesi sağlanıyor. Kurs paketi içeriğinde ekspertiz hizmetleri de ayrıntılı bir biçimde inceleniyor. Programı tamamlayan katılımcılar, kat irtifakından ifraz işlemlerine, miras taksiminden borçlar kanunu hükümlerine kadar tüm kavramlar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi oluyorlar.

Halk Eğitim merkezlerinin verdiği danışmanlık sertifikası Mesleki Yeterlilik Kurumu Seviye 5 belgesi ile karıştırılmamalıdır.Bu iki sertifika farklı amaçlar için kullanılır.Eğer yeni iş yeri açmak için bu belgeyi alacaksanız ‘Myk Kurumundan Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5‘ sınavına girip sertifika almanız gerekmektedir.

Emlak danışmanlığı kursu içeriği

KonularHaftalarSaatler
Pazarlama 1. Hafta 20 Saat
Halkla İlişkiler Ve İletişim 2. Hafta 20 Saat
Tapu Sicili 3. Hafta 20 Saat
Kadastro 4. Hafta 20 Saat
Hukuk 5. Hafta 20 Saat
Ekspetriz Ve Şehir Planlama 6. Hafta 20 Saat
Toplam 6 Hafta120 Saat

Emlak danışmanlığı sertifika programına katılma koşulları

  • En az Lise mezunu olmanız gerekmektedir.
  • Milli Eğitim Bakanlığı gözetiminde yapılacak olan sınavdan 100 üzerinden en az 45 puan almanız gerekir.

Katıldığınız sertifika kurs programları sonuçlarını sorgulamak için e-yaygın.meb.gov.tr adresinden takip edebilirsiniz.Halk eğitim müdürlüklerinden istediğiniz şehirde veya ilçede açılan yeni kursları takip edebilirsiniz.Halk eğitim de çok tercih edilen bazı mesleki kurslar olan (işaret dili,eğitici eğitimi,masörlük kursu,yangın eğitimi,trafik usta direksiyon sertifikası gibi kurs programları yoğun talep görmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir