Geleceği Olan En İyi Meslekler

Üniversite sınavına hazırlanan her gencin geleceğe dair en iyi mesleği seçme telaşı ve merakı birçok kişinin aklından geçen ‘’geleceği olan en iyi meslekler hangileridir’’ sorusunu oluşturuyor. Üniversite sınavına hazırlanan gençlerin bu konuda iyi araştırmalar yaparak ona göre tercih edebilme olasılığını ortaya koyması üniversite eğitimi sonrasında sevdiği bir işi yapması anlamına da gelecek ve bu sayede daha verimli bir potansiyel de çalışmak ve mutlu olmak mümkün olacaktır. 

Geleceği olan meslekler

Yönetim Bilişim Sektörü; teknolojik çağın olması gelecek vadeden meslekler arasında ön plana çıkarıyor.

Endüstri Mühendisliği; popüler olan meslek dalları arasında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra enformatik; özellikle işletmeler için gerekli olan akışın düzenlenmesinde sağlayan bir meslek dalı olması nedeniyle dikkat çekiyor.

Ergonomi mühendisliği; çalışanların verimliliğini arttırmaya hedeflemesi açısından önemli bir bölüm. Uluslararası Finans; özellikle Türkiye’de faaliyet göstermiş olan uluslararası şirketlerde iş bulabilme imkanı sağlıyor.

Fizik tedavi uzmanlığı; tıp dalında önemli bölümlerden birisi! Ayrıca internet gazeteciliği son dönemlerde internet üzerinde yer alan gazetecilikte editör ya da muhabir olabilmeye fırsat tanıyor.

Gıda mühendisliği; uzun yıllardır en popüler olan meslekler arasında yer alıyor.

Elektronik haberleşme mühendisliği; birçok açıdan büyük şirketlerde iş bulabilme imkanı sunuyor.

Mekatronik Mühendisliği; genelde elektronik elektrik mekanik bilgisayar ve bu teknolojinin bir arada kurulmasını öngören mühendislik olarak önem taşıyor.

Moleküler biyoloji ve genetik; özellikle biyolojik alanda çalışma gerektiren genetik ve Çevre ve Orman Bakanlığına bağlı kuruluşlarda iş bulabilme imkanı sağlıyor.

Psikoloji, Sermaye Piyasası Uzmanlığı, Tüm Devre Tasarım ve Üretim Uzmanlığı, Görsel İletişim Tasarımı, Uluslararası İlişkiler, Biyomedikal Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği gibi bölümlerde en popüler olan bölümler arasında yer alıyor​.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Abone Olun

close
Araç çubuğuna atla