Sınavlara Hazırlanırken Motive Olamıyor Musunuz?

Sınavlara hazırlanırken motive olamayan öğrenciler özellikle bu nedenden ötürü eğitim hayatı boyunca başarısız olmaları yüzünden hem aileleri hem de öğretmenleri tarafından şikâyet konusu olabilmektedir. Hayata karşı hazırlanmaları açısından çalışma boyunca motive olmaları sağlanmadığı takdirde başarısızlık kaçınılmazdır. 

Genelde motivasyon bir işi yapmak için duyulan istek olarak adlandırılır. Ne kadar güçlü bir isteklenme yer alırsa o derece yüksek bir verim elde edilir. Hayatımız içerisinde birçok açıdan motivasyon önemlidir. İşte öğrencilerinde sınav için hazırlanmaları sürecinde motive olmaları onların dersleri daha sağlıklı olarak çalışmasına yardımcı olacaktır. 

Özellikle motivasyon sorunu yaşayan öğrenciler için”  yapılması gereken bazı uygulamalar yer almaktadır. Ne kadar yüksek oranda isteğe sahipseniz; o sayede her şeyinizle bunun ötesinde hareket edersiniz. Belli bir süre sonra çalışma potansiyeliniz artacaktır. Mutlaka hedeflediğiniz hayallerinizi yoğun bir şekilde yaşayın ve yaşadığınız hayalleriniz içerisinde nasıl bir yerde olmak istediğimizi canlandırın. Bu sayede ders çalışmak başarılı olmak ve daha birçok konu için motive olmak mümkün olacaktır. Çünkü istemek hayal etmek ve sonrasında bunu gerçekleştirmek için gerekli motivasyon yoğun olarak ortaya çıkar. Mutlaka motive olduğunuz anda başlamalı; asla ertelememelisiniz. Yapacağınız işe dair ya da çalışacağınız dersi planladığınız anda başlamanız önemlidir. Ertelemeler ve tembellikler; motivasyonu yok eder. (Motive Haberleri)

Motivasyonun daha güçlü olması için beklemeye bir kenara bırakın ve hareket edin! Mutlaka yaptığınız ve çalıştığınız derste beklemeler sizi engelleyecektir. Aklınıza geldiği anda istediğiniz yerde motivasyonunuzu güçlendirecek hareketi dinamik hale geçirmelisiniz. Ders çalışma isteğinizin uyanması; başlamak ve sürdürmek ile başarıyı getirecektir. ‘’Hayır’’ demesini mutlaka öğrenin! Sizi dersten alıkoyacak çevre, arkadaşlar, aile her kim olursa reddedin ve çalışmaya devam edin. Bu sayede belli prensibiniz olacak ve başarıya doğru yol alacaksınız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Abone Olun

close
Araç çubuğuna atla